Обережно, дирофіляріоз!

Випадок із практики

До офтальмолога звернулася пацієнтка, жителька Коростишівського району. 10-12 днів потому був укус комара у кон`юктиву очного яблука. На місці укусу з`явився пухирець неболючий, світлий, рухливий. При оперативному лікуванні дістали глиста 4 см довжиною. Уражені дирофіляріями пацієнти скаржаться, що під шкірою повік чи на слизовій оболонці рухається прозора ниточка або свербить і сльозиться. На зір це не впливає.

Раніше цю хворобу вважали афро-азіатською, бо розповсюджувалася вона в основному в жарких регіонах. Розносять дирофіляріоз комари. Тепер ця недуга є й у нас. У котів і собак із кров`ю комари висмоктують личинки дирофілярій. Переносять їх людям. Паразити виростають до 30 см, живуть 8-9 місяців. Від людини до людини паразит не передається.

Дирофілярії – це тонкі ниткоподібні нематоди білого кольору. Це біогельмінти, їх розвиток проходить з подвійною зміною господарів: кінцевого та проміжного. Кінцеві господарі дирофілярій – м`ясоїдні тварини родин псових, котячих і вивірнових, у яких дорослі паразити знаходяться в підшкірній сполучній тканині. Людина є їх факультативним господарем. Проміжні господарі – комари родів Anopheles, Culex, Aedes.

Профілактика

Особиста профілактика полягає у захисті від укусів комах за допомогою репелентів та інсектицидів, носіння спеціального одягу, накидок на голову, засітчення вікон, дверей.

Бажаємо бути здоровими!

 

Лікар-офтальмолог

Шемчук С.С.

Коментарі заборонені.