Оголошення

12.09.2018 р. о 10.00 у актовій залі стоматологічної поліклініки відбудуться збори трудового колективу Центру первинної медико-санітарної допомоги Коростишівського району

З повагою, адміністрація та профспілковий комітет Центру ПМСД

«ОЦІНКА ГОТОВНОСТІ ПАЦІЄНТА до змін ОКРЕМИХ СКЛАДОВИХ МОДЕЛЕЙ НЕЗДОРОВОЇ ПОВЕДІНКИ»

(для впровадження в лікувально-профілактичних закладах,
що надають первинну медико-санітарну допомогу)
Читати далі »

Гриби

1 2

Школа

1 2

Основи безпеки на воді

Untitled.FR12

Небезпека на воді

1 2 3 4

Дифіляріоз

1 2

Гострі кишкові інфекції

1 2

Ще раз про паління

  • У гімалайському Ко­ролівстві Бутан тютюн оголошено поза законом. За продаж сигарет вста­новлено штраф у розмірі 225 доларів.
  • Загальнонаціональ­на кампанія у Швеції під назвою «Покоління, що не палить» стосується всіх, хто народився після 1975 року. Якщо швед­ський студент навчається в норвезькому Осло або данському Копенгагені й хоче одержати сти­пендію, він має кинути палити — так розпоря­дився фонд, що розподі­ляє стипендії.
  • У Німеччині в закон про страхування внесено поправку: внесок того, хто не палить, менший на 40%, оскільки для ме­дицини він обходиться дешевше. Відомо, що в Німеччині надають час на перекури. А час тих, хто добровільно відмовився від падіння, підсумовують і додають до відпустки.
  • У Голландії всім під­літкам віком від 12 до 16 років, які після спеціаль­них тестів доведуть, що вони не палять, вирішено щомісяця виплачувати по 200 доларів.
  • В Осаці (Японія) фір­ма виплачує працівни­кам, які не палять, премії. Зокрема, ті, котрі півроку протрималися без тю­тюну, одержують по 190 доларів.
  • У Малайзії держа­ва дає пільговий кредит тим, хто кинув палити.

Обережно, дирофіляріоз!

Випадок із практики

До офтальмолога звернулася пацієнтка, жителька Коростишівського району. 10-12 днів потому був укус комара у кон`юктиву очного яблука. На місці укусу з`явився пухирець неболючий, світлий, рухливий. При оперативному лікуванні дістали глиста 4 см довжиною. Уражені дирофіляріями пацієнти скаржаться, що під шкірою повік чи на слизовій оболонці рухається прозора ниточка або свербить і сльозиться. На зір це не впливає.

Раніше цю хворобу вважали афро-азіатською, бо розповсюджувалася вона в основному в жарких регіонах. Розносять дирофіляріоз комари. Тепер ця недуга є й у нас. У котів і собак із кров`ю комари висмоктують личинки дирофілярій. Переносять їх людям. Паразити виростають до 30 см, живуть 8-9 місяців. Від людини до людини паразит не передається.

Дирофілярії – це тонкі ниткоподібні нематоди білого кольору. Це біогельмінти, їх розвиток проходить з подвійною зміною господарів: кінцевого та проміжного. Кінцеві господарі дирофілярій – м`ясоїдні тварини родин псових, котячих і вивірнових, у яких дорослі паразити знаходяться в підшкірній сполучній тканині. Людина є їх факультативним господарем. Проміжні господарі – комари родів Anopheles, Culex, Aedes.

Профілактика

Особиста профілактика полягає у захисті від укусів комах за допомогою репелентів та інсектицидів, носіння спеціального одягу, накидок на голову, засітчення вікон, дверей.

Бажаємо бути здоровими!

 

Лікар-офтальмолог

Шемчук С.С.