Все про цукровий діабет: перші симптоми, профілактика і фактори ризику

В Україні статистика щодо людей, які страждають на цукровий діабет, доволі сумна – це близько 1,5 мільйона осіб. Та зі слів медиків і експертів, цифри серйозно занижені, а кількість хворих вже перевищила 2 мільйони осіб і продовжує стрімко зростати щороку.

Про те, наскільки небезпечний цукровий діабет, які перші симптоми захворювання, про небезпеку високого і низького рівня цукру в крові і що потрібно знати, щоб мінімізувати ризик виникнення захворювання.

Лікарі наголошують, що цукровий діабет – це захворювання, яке виникає через порушення обміну речовин, при якому виникають проблеми із засвоєнням цукру на клітинному рівні. І це призводить до того, що в людини постійно відбуваються різкі коливання рівня цукру у крові.
Перевірка рівня цукру

Головним джерелом енергії всього організму є глюкоза, яка забезпечує його роботу. Тож для того, щоб глюкоза потрапила у клітини, потрібен інсулін – гормон, який виробляє підшлункова залоза.

Саме через брак цього гормону і виникає цукровий діабет. Якщо у хворого підшлункова залоза зовсім не виробляє інсулін – це перший тип діабету, інсулінозалежні, які щодня мають робити ін’єкції цього гормону. А при другому типі – організм виробляє інсулін, але він не сприймається організмом

Перший тип цукрового діабету виникає переважно у молодому віці через спадковість або після перенесення важких вірусних інфекцій, які пошкоджують підшлункову залозу. А другий тип – через неправильне харчування і зайву вагу – у віці після 40 років.

Симптоми діабету

Перші ознаки цукрового діабету проявляються так:

  • постійне відчуття голоду. Лікар зазначила: “Скільки б людина не їла, клітини її організму не можуть насититись через порушення засвоєння цукру. А це в свою чергу призводить до ожиріння і навпаки, ожиріння може викликати цукровий діабет”.

–    хронічна втома. Нестача енергії на клітинному рівні призводить до того, що страждає весь організм.

-сухість шкіри. Цей симптом виникає через порушення обміну рідин, кров із клітин переходить в судини, щоб розрідити густу кров.

-постійна спрага. Організм хоче позбутись надлишку глюкози в організмі (яка руйнує судини й може призводити до виникнення інсультів, інфарктів, гангрен) і тому виділяє її з сечею. Підвищена спрага виникає тому, що організм хоче відновити недостатність рідини.

-сповільнене загоєння ран. Солодке середовище сприяє розмноженню бактерій та грибків.

Наявність трьох симптомів і більше – привід провести аналіз крові та звернутись до лікаря. Адже тривала нестача глюкози в клітинах призводить до того, що вони починають спалювати власні жири і при цьому процесі виділяється ацетон.

Ця токсична речовина отруює весь організм і може призвести до діабетичної коми – смертельно небезпечний стан, при якому необхідно негайно звернутись в лікарню,
Що робити, щоб не захворіти: профілактика захворювання

Здорове харчування. Основний чинник, без якого всі інші заходи марні. Також потрібно зменшити кількість споживання швидких вуглеводів – вони дають велике навантаження на підшлункову залозу і при цьому мають низьку енергетичну цінність.

Водний баланс. Вода бере участь в процесі проникнення глюкози в клітини і є дуже важливою у всіх процесах обміну речовин. Якщо організм зневоднений, підшлункова залоза перестає виробляти інсулін. Тому лікарі радять перед прийомом їжі випивати склянку води. Чай, кава, солодка вода, сік, пиво – не можуть замінити воду, клітини будуть сприймати їх як їжу.

Стресостійкість. Стрес порушує діяльність всіх органів і клітин, що призводить до виникнення багатьох хвороб. Тому важливо вміти зберігати спокій.
Цукровий діабет: що робити, щоб не захворіти

Фізичні навантаження зможуть допомогти уникнути ожиріння, яке є основним чинником виникнення діабету 2 типу.

Регулярне обстеження в лікарів. Важливо якнайшвидше виявити хворобу, це допоможе знизити негативні наслідки хвороби і взяти її під контроль.

Підготував

Лікар-інтерн КНП «ЦПМСД» Коростишівської районної ради

Коляда О.М.

Перелік лікарських засобів та виробів медичного призначення для надання невідкладної допомоги за вересень 2018 р.

Перелік лікарських засобів та виробів медичного призначення для надання невідкладної допомоги  за  за вересень 2018 р.

Перелік лікарських засобів та виробів медичного призначення для надання невідкладної допомоги за серпень 2018 р.

Файл з переліком лікарських засобів та виробів медичного призначення для надання невідкладної допомоги  за серпень 2018 р. знаходиться за наступним посиланням.

Оголошення

12.09.2018 р. о 10.00 у актовій залі стоматологічної поліклініки відбудуться збори трудового колективу Центру первинної медико-санітарної допомоги Коростишівського району

З повагою, адміністрація та профспілковий комітет Центру ПМСД

«ОЦІНКА ГОТОВНОСТІ ПАЦІЄНТА до змін ОКРЕМИХ СКЛАДОВИХ МОДЕЛЕЙ НЕЗДОРОВОЇ ПОВЕДІНКИ»

(для впровадження в лікувально-профілактичних закладах,
що надають первинну медико-санітарну допомогу)
Читати далі »

Гриби

1 2

Школа

1 2

Основи безпеки на воді

Untitled.FR12

Небезпека на воді

1 2 3 4

Дифіляріоз

1 2